Rīgas svētku laikā virs Rīgas noteikti gaisa telpas ierobežojumi (16.08.2019)
Dažādi / CAA

Rīgas svētku laikā virs Rīgas noteikti gaisa telpas ierobežojumi

17. augustā, Rīgas pilsētas svētku ietvaros notiks aviācijas skate “Riga Fly-in 2019”, kas norisināsies no nesertificētā Spilves lidlauka. Lai nodrošinātu drošu aviācijas skates izpildi, valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) ir izveidojusi vairāku ierobežotu lidojumu zonas laika posmā no plkst. 12 līdz 18. Gaisa telpas ierobežojumi izdoti, lai neapdraudētu aviācijas drošumu un drošību.

Virs Rīgas ir izveidotas trīs ierobežotu lidojumu zonas: EVR “SPILVE” augstumā no zemes līdz 4000 pēdām virs vidējā jūras līmeņa, ierobežotu lidojumu zona EVR “DROPZONE A” augstumā no zemes līdz 4000 pēdām virs vidējā jūras līmeņa ar centra koordinātu 565941N 0240421E un rādiusu 3,8 jūras jūdzes, kā arī ierobežotu lidojumu zonu EVR “DROPZONE B” augstumā no zemes līdz FL095 ar centra koordinātu 565941N 0240421E un rādiusu 3,8 jūras jūdzes.

 

Tas nozīmē, ka ierobežoto lidojumu zona ir 2900 metru augstumā un vairāk nekā 7 kilometru rādiusā no Spilves lidlauka un iekļauj tādas vietas kā Rīgas centrs, daļu Babītes novada, daļu Jūrmalas, Daugavgrīvas salu, Bolderāju, Mīlgrāvi, Kundziņsalu, Mežaparku, Čiekurkalnu, Ķīpsalu, Imantu un Āgenskalnu.

 

Vienlaikus jānorāda, ka izdotie gaisa telpas ierobežojumi neietekmēs “Starptautiskās lidostas “Rīga”” darbību, jo CAA noteikusi, ka lidojumu veikšanai uz un no lidostas “Starptautiskā lidosta “Rīga”” ir  prioritāte pār ierobežotajās zonās veiktajiem gaisa kuģu demonstrācijas lidojumiem. Gaisa telpas izmantošanas procedūra “Riga Fly-in 2019” akrobātisko lidojumu un izpletņlēkšanas laikā notiks saskaņā ar apstiprināto procedūru.

 

Aviācijas skatē neiesaistītai gaisa satiksmei ir ierobežojums izmantot aviācijas skates norises gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem (droniem), ja to izmantošanai nav saņemtas atbilstošas atļaujas, tai skaitā no CAA.

Personas, kuras veic nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģi slēgtā gaisa telpā, var tikt sodītas ar naudas sodu no 150 līdz 3000 euro.

Vienlaikus tālvadības pilotiem, kuri neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, un veic nesaskaņotus lidojumus ar dronu jārēķinās, ka viņu drons var tikt izņemts līdz administratīvā pārkāpuma lietas apstākļu noskaidrošanai.

Informācija par īslaicīgiem gaisa telpas ierobežojumiem (NOTAM ziņojumu veidā) pieejama Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā https://ais.lgs.lv/notam. Vienlaikus mājas lapā https://ais.lgs.lv ir pieejama informācija arī par pastāvīgiem gaisa telpas izmantošanas ierobežojumiem.