Rammstein koncerta laikā Lucavsalas apkārtnē dronu lidojumi ir aizliegti (05.08.2019)
Dažādi / CAA

Rammstein koncerta laikā Lucavsalas apkārtnē dronu lidojumi ir aizliegti

6. augustā laika posmā no 20 līdz 24 Lucavsalas apkārtnē Rammstein koncerta laikā ir ierobežojums gaisa kuģiem izmantot gaisa telpu, attiecīgi lidojumi ir aizliegti arī ar bezpilota gaisa kuģiem (droniem).

Ievērojot, ka koncerta laikā ir paredzēts lāzeru un gaismas šovs, NOTAM (īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums) ir izdots 2000 pēdu augstumā (aptuveni 610 metru augstumā) virs vidējā jūras līmeņa. Īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums noteikts ar rādiusu 0,54 jūras jūdzes (NM) un šādām centra koordinātām: 56°55'41"N 024°07'07"E). Minētā zona iekļauj visu Lucavsalu, Zaķusalu un stiepjas no Mūkusalas apļa līdz gandrīz Krasta ielai pretējā pusē. Aizlieguma zonā ietilpst arī Salu tilts.

Gaisa telpas ierobežojums izdots, lai lāzeru un gaismas šovs neapdraudētu aviācijas drošumu, kā arī neatļauti bezpilota gaisa kuģu lidojumi neapdraudētu cilvēku veselību un dzīvību vai trešo personu īpašumu.

CAA nav izsniegusi nevienu atļauju bezpilota gaisa kuģu lidojumam koncerta laikā slēgtajā gaisa telpā.

Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju nodrošinās kontroli, lai tiktu ievērots aizliegums koncerta norises gaisa telpu izmantot neiesaistītai gaisa satiksmei, droniem un radio vadāmajiem lidmodeļiem.

Atgādinām, ka šobrīd CAA izskata administratīvā pārkāpuma lietu pret kādu tālvadības pilotu, kurš bija veicis nesaskaņotu lidojumu ar bezpilota gaisa kuģi Eda Šīrana koncerta laikā Lucavsalā. Šajā gaisa telpā iepriekš tika izdots NOTAM (īslaicīgs gaisa telpas ierobežojums), kas liedza veikt nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem. Tālvadības pilots pieļāvis vairākus pārkāpumus – lidojums veikts slēgtā gaisa telpā un nakts laikā.

Personas, kuras veic nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģi slēgtā gaisa telpā, var tikt sodītas ar naudas sodu no 150 līdz 3000 euro.

Vienlaikus tālvadības pilotiem, kuri neievēro bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, un veic nesaskaņotus lidojumus ar dronu jārēķinās, ka viņu drons var tikt izņemts līdz administratīvā pārkāpuma lietas apstākļu noskaidrošanai.

Šā gada septiņos mēnešos CAA ir izskatījusi 16 administratīvā pārkāpuma lietas, kamēr 2018. gada laikā tika izskatītas 32 administratīvā pārkāpuma lietas.

2019. gada septiņos mēnešos izsniegtas 92 atļaujas lidojumiem ar bezpilota gaisa kuģiem. Tas ir par 59 procentiem vairāk nekā visa gada laikā pērn, kad tika izsniegtas 58 atļaujas.

Visu izsniegto NOTAM oficiālās vizualizācijas pieejamas Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā https://ais.lgs.lv. Vienlaikus šajā informācijas avotā ir pieejami arī pastāvīgie gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.